X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Jaki zegarek do garnituru ślubnego wybrać?

Jaki zegarek do garnituru ślubnego wybrać?

Dzień, w którym poślubisz ukochaną kobietę, zbliża się wielkimi krokami? Najwyższa pora wybrać dodatki do garnituru, w tym czasomierz. Zegarek męski do ślubu musi odznaczać się konkretnymi cechami. Tych błędów, unikaj wybierając model na miarę tej wyjątkowej okazji.

Zegarek męski do ślubu - jaki wybrać?

Przygotowania do wesela trwają miesiącami. Wśród wielu szczegółów, które trzeba ustalić, pojawia się oczywiście kwestia ubioru i dodatków na ten dzień. Nie daj się zwieść pozorom, że wybór biżuterii ślubnej dotyczy wyłącznie panny młodej. Także przyszły mąż musi przygotować na ten dzień odpowiednie dodatki - spinki do mankietów i czasomierz. Zegarek do ślubu dopełnia stylizację i nie może być wybrany przypadkowo. Ten wyjątkowy dzień wymaga nie tylko specjalnej oprawy, ale również odpowiedniego dress codu – dopasowanego do podniosłego charakteru wydarzenia.

Na nadgarstku pana młodego koniecznie musi się pojawić elegancki czasomierz, który stworzy stylowy duet z klasycznym, formalnym garniturem. Już w przedbiegach odrzuć duże i solidnie wyglądające modele sportowe, te z elektronicznym cyferblatem oraz o rzucającej się w oczy kolorystyce, nawet jeśli nazwano je „garniturowymi”. Zasady męskiej elegancji jasno określają cechy zegarka do formalnego ubioru. Za najbardziej klasyczny model uznaje się ten o srebrnej kopercie, białej tarczy i zapinany czarnym paskiem. Ciemny kolor zapięcia czasomierza jest istotny - będzie współgrał z czarnymi butami i paskiem, które są wymieniane jako obowiązkowe dodatki do garnituru zakładanego w tym wyjątkowym dniu (to istotne, aby wszystkie elementy skórzane oficjalnego stroju miały tę samą barwę).

zegarek na ślub

Zegarek do ślubu – unikaj modeli sportowych i tych na bransolecie

Zegarek do garnituru ślubnego powinien podkreślać formalny charakter uroczystości, dlatego musi mieć odpowiedni styl oraz rodzaj mocowania. Bransoleta tylko z pozoru wydaje się bardziej elegancka. Jednym z kluczowych wyznaczników klasycznego, formalnego czasomierza, zakładanego na oficjalne wydarzenia, jest właśnie zapięcie na pasku. Oczywiście skórzanym. Dowolnie wybierz czy będzie to model ze skóry cielęcej, węża czy krokodyla. Założenie do garnituru zegarka z paskiem zrobionym z plastiku czy kauczuku to modowe faux pas – zaburza harmonię ubioru.

Dopasowując akcesoria do garnituru ślubnego, unikaj zakładania na nadgarstek zniszczonego modelu, na brudnym i zużytym pasku. Pamiętaj, że w tym dniu nie tylko panna młoda powinna zachwycać swoim wyglądem – pan młody również. Zainwestuj w nowy zegarek, który będzie dobrą pamiątką po tej wyjątkowej dacie. Z pewnością wykorzystasz go także po weselu – na uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Jeśli zależy Ci, aby dopełnić garnitur modelem przekazywanym w rodzinie z pokolenia na pokolenie, koniecznie odśwież go przed ślubem.

Zegarek na wesele – uważaj na to co znajduje się na cyferblacie

Im zegarek ma więcej funkcji, tym jest praktyczniejszy i bardziej gadżeciarski, ale też mniej formalny. Pamiętaj o tym, wybierając zegarek na wesele. Jeśli na tarczy pojawią się dodatkowe podziałki, sekundnik lub tarcza pokazująca upływ czasu w trybie 24-godzinnym, zrezygnuj z łączenia go z formalnym garniturem. Jaki model będzie najlepszym wyborem? Ten o prostym cyferblacie!

Ślubny garnitur uzupełnij zegarkiem o prostej, minimalistycznej tarczy. Najlepiej modelem pozbawionym zbędnych elementów i urozmaiceń, z indeksami liniowymi, o jasnej tarczy (najlepiej w kolorze białym). Dobrym wyborem będą czasomierze odznaczające się prostym designem, które prezentują się dosyć uniwersalnie.

jaki zegarek do garnituru ślubnego

Jak się pewnie domyślasz, znaczenie ma także kształt i grubość koperty. W tym przypadku minimalizm naprawdę bierze górę. Jako dodatek do stylizacji wybranej na ten wyjątkowy dzień, dobierz zegarek męski, którego cały wygląd utrzymany będzie w prostej formie. Unikaj modeli o nietypowych kształtach oraz krzykliwym czy topornym wyglądzie. Do garnituru sprawdzi się przede wszystkim czasomierz z okrągłą kopertą.

Istotna jest także grubość zewnętrznej obudowy zegarka. Postaraj się znaleźć model, który nie będzie nazbyt wyróżniał się na nadgarstku. Dlaczego właśnie taki? Uzasadnienie jest bardzo proste. Zegarek przez większość przyjęcia schowany jest pod rękawem koszuli. Jeśli będzie zbyt gruby, zahaczy się o elementy garderoby, będzie powodował dyskomfort i znacząco wysuwał się spod mankietu marynarki. Za duża koperta zegarka sprawi też, że na nadgarstku pojawi się nieestetyczne wybrzuszenie, które zaburzy elegancki wygląd pana młodego w dniu jego ślubu.

Zegarek do garnituru ślubnego – pamiętaj, by odpowiednio dopasować go także do nadgarstka

Równie ważny, jak kształt i grubość koperty jest też jej rozmiar. Zegarek do ślubu nie może być zbyt duży i znacząco odstawać od nadgarstka, nawet jeśli ma prostą, minimalistyczną tarczę. Modne, masywne czasomierze w większych rozmiarach zostaw do casualowych oraz sportowych stylizacji. Do garnituru dobierz zegarek męski do ślubu, który jest mały i w całości zmieścił się na Twoim nadgarstku.

Najlepszym wyborem będzie model o tarczy, ze średnicą w przedziale 35-40 mm. Ostateczną decyzję podejmij jednak po przyłożeniu czasomierza do nadgarstka. Poza dopasowaniem do formalnych wymogów ważne, aby zegarek przede wszystkim pasował do Twojej postury. Zbyt mały model na ręce rosłego pana młodego nie będzie wyglądał korzystnie. Jeśli więc masz większy nadgarstek, dobierz minimalistyczny model o średnicy nieco ponad 40 mm.

jaki zegarek na wesele

Dopasowując zegarek do nadgarstka, zwróć też uwagę na długość paska. Gdy przypniesz go na ręce, koniecznie sprawdź, czy czasomierz nie przesuwa się na niej. Zbyt luźne zapięcie z czasem okaże się uciążliwe – szczególnie podczas tańca na weselu. Model nie jest też dobrze dopasowany, jeśli końcówka paska zachodzi na jego tarczę. Zamawiasz zegarek przez internet? Przed zakupem koniecznie zmierz nadgarstek, aby zminimalizować ryzyko zakupu modelu ze zbyt luźnym paskiem – szczególnie jeśli wybierasz swój czasomierz na krótko przed weselem.

Zegarek do ślubu – koniecznie zapnij go na nadgarstku

Ślub to ważne wydarzenie, którego szczegóły wraz z narzeczoną dopinasz przez wiele miesięcy. Szykując swój ubiór, pamiętaj, że poza wyborem odpowiedniego garnituru istotne są też dodatki. Nie rezygnuj z nich. Brak zegarka na ręce pana młodego to błąd – odpowiedni,  klasyczny czasomierz dopełni formalną stylizację, przygotowaną specjalnie na ten dzień.

Do garnituru ślubnego dopasuj klasyczny zegarek, o kopercie w rozmiarze 35-40 mm. Szukaj modelu o prostej, minimalistycznej, białej tarczy, zapinanego czarnym, skórzanym paskiem. Koniecznie zwróć uwagę na grubość koperty – nie może być zbyt wysoka. W przeciwnym razie nieestetycznie odznaczy się pod mankietem. Unikaj też zakładania w tym ważnym dniu modelu zabrudzonego lub na zużytym pasku.

Planujesz dopasować do ślubnego garnituru zegarek, który jest pamiątką rodzinną? Dobrze go przygotuj! Skorzystaj z porad, wśród których znajdziesz przydatne wskazówki, jak wymienić pasek w zegarku, w jaki sposób wypolerować jego szkło i usunąć rysy oraz jak wyczyścić czasomierz.