X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
JAK WYBRAĆ ZEGAREK MĘSKI BIZNESOWY?

JAK WYBRAĆ ZEGAREK MĘSKI BIZNESOWY?

Każdy mężczyzna wie, że to, co ma na nadgarstku to jego wizytówka, zwłaszcza na wszelkich służbowych i formalnych spotkaniach. Aby przekonać potencjalnego partnera w interesach do zawarcia umowy, nie wystarczy bowiem dobra oferta, równie ważne jest to, jak reprezentuje się rozmówca i jakie robi wrażenie. Jeśli dbasz o siebie, dbasz i o swoje przedsiębiorstwo. Co pozwoli Ci wywrzeć zamierzony efekt? Idealnie dobrany czasomierz. Podpowiadamy, jak wybrać zegarek męski biznesowy.

Jak wybrać zegarek męski biznesowy? Unikaj zbyt wielu komplikacji

Czy wiesz, że jeszcze na początku XX wieku żaden szanujący się gentelman nie założyłby zegarka naręcznego? Wydawał się on mniej formalną, sportową wersją czasomierza kieszonkowego. Wszystko zmieniło się po pierwszej wojnie światowej – od tamtej pory zegarek męski biznesowy naręczny stał się nie tylko praktycznym gadżetem, ale również elementem kształtującym wizerunek każdego mężczyzny.

Chociaż dziś coraz częściej mówi się, że każdy model pasuje do eleganckiego garnituru, to mit. Nikt nie broni nikomu eksperymentów modowych i wybierania sportowego smartwatcha do fraka, to jednak może na ważnym spotkaniu nie zrobić zbyt dobrego wrażenia. Idealny zegarek biznesowy powinien być odzwierciedleniem zasady „im mniej, tym lepiej”.

Nie zawsze w celach dobicia interesów mężczyzna musi od razu zakładać garnitur. To jednak ten strój towarzyszy najczęściej formalnym rozmowom w biurze i poza nim. Jeśli miejsce lub sytuacja tego wymaga, prawdziwy biznesman będzie miał na sobie koszulę i marynarkę. Do tego rodzaju ubioru najlepsze będą czasomierze wizytowe, które odróżniamy od modeli wieczorowych, sportowych oraz codziennych. Czym wyróżniają się takie zegarki męskie biznesowe?

Ich piękno tkwi przede wszystkim w prostocie. Nie należy wybierać nachalnego wzornictwa, najlepszy będzie klasyczny i ponadczasowy design, który nawiązuje do tradycji. Jasna tarcza (biała, écru lub w odcieniach szarości) powinna być maksymalnie czytelna: jeśli na cyferblacie znajduje się zbyt dużo dodatkowych komplikacji, to formalność zegarka jest znacznie mniejsza.

zegarek biznesowy dla meczyzny

Wszelkie subtarcze chronografu, tachymetry oraz tryby 24-godzinne to domena modeli codziennych i sportowych. Jedyną komplikacją, w jaką wyposażony może być zegarek biznesowy jest data – pełni ona bowiem funkcje praktyczne. I w tym wypadku jednak, zamiast subtarcz, będzie ona miała postać małego okienka, w którym w formie cyfr arabskich pokazuje się aktualny dzień miesiąca.

Gdy mowa o cyfrach, zegarki męskie biznesowe posiadają zazwyczaj cyfry rzymskie lub indeksy liniowe – to właśnie tego rodzaju rozwiązania uchodzą za najbardziej szykowne. Dużą rolę odgrywa tu również mechanizm – chociaż tarcza powinna być czysta, zegarek dla biznesmena może mieć formę open-heart lub semi-skeleton, gdy zamiast mechanizmu kwarcowego, zdecydujesz się na mechanizm mechaniczny – prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, uważaną za najbardziej luksusowy i tradycyjny wybór. W tym jednak wypadku lepiej zrezygnować z jakichkolwiek dodatkowych ozdobników na tarczy.

Odpadają wszelkiego rodzaju wyświetlacze cyfrowe oraz smartwatche. Chociaż ciemny cyferblat to domena sportowych lub codziennych modeli, znajdziesz go także w niektórych czasomierzach określanych mianem zegarek biznesowy. Uważaj jednak na takie połączenia – nawet jeśli tarcza jest czytelna (np. białe wskazówki i indeksy na czarnym tle). Zdecydowanie lepiej postawić na klasykę, która zawsze zrobi dobre wrażenie na rozmówcy – eksperymenty modowe zostaw na czas po pracy!

Pomyśl również o odpowiednim szkle – chociaż na co dzień preferuje się szkła mineralne, to w modelach dla biznesmanów doskonałe będą szkła szafirowe: najtwardsze i najbardziej przejrzyste szkła, stosowane w zegarmistrzowie. Tarcza zaprezentuje się schludnie i będzie wyglądać pięknie nawet po wielu latach użytkowania.

Zegarki męskie biznesowe – uważaj na zbyt grube koperty!

Wybierając zegarek męski biznesowy, zwróć szczególną uwagę na jego rozmiar. Nie powinien on być większy od nadgarstka – obecnie na topie są duże modele, to jednak niezbyt dobry wybór dla mężczyzny na spotkanie w sprawie interesów. Standardowy zegarek dla biznesmena będzie miał średnicę 30-35 mm, maksymalna wielkość to 42 mm.

Kwestia odpowiedniego rozmiaru dotyczy również koperty – eleganckie, wizytowe modele powinny bez problemu zmieścić się pod mankietem koszuli. A co z mocowaniem? W pełni elegancki styl nie przyjmie popularnej smart-casualowej bransolety. Zdecydowanie lepszym, mniej rzucającym się w oczy i bardziej formalnym rozwiązaniem będzie dobra gatunkowo skóra. Tym samym, na każdym biznesowym spotkaniu zasygnalizujesz swojemu rozmówcy, że zasady modowego savoir vivre'u nie są Ci obce. Prym wiodą tu paski brązowe oraz czarne z niewidocznymi przeszyciami. Zegarek męski biznesowy powinien też kończyć się odpowiednim zapięciem – klamrą.

Nie zapominaj również o kształcie czasomierza – nie tylko rozmiar, ale także forma zegarka ma tu niebagatelne znaczenie. Wszelkie geometryczne eksperymenty odpadają – zdecyduj się na klasyczną okrągłą kopertę. Nie oznacza to jednak wcale nudy – o ile wybierzesz dobrą barwę i materiał. Zamiast tradycyjnej stali szlachetnej, możesz postawić na nowoczesny tytan – niezwykle lekki, wytrzymały, a także tworzący niesamowity wizualny efekt na nadgarstku!

elegancki zegarek dla mężczyzny

Zegarek dla biznesmena? Pamiętaj, by dobierać odpowiednio dodatki

Idealny zegarek męski biznesowy to czasomierz pozbawiony kontrastów. Tarcza powinna być dopasowana do koperty, a koperta, jak i pasek do pozostałych dodatków w stylizacji. Przykładowo, jeśli zdecydowałeś się cyferblat w kolorze écru, wybierz tytanową kopertę; gdy tarcza jest srebrna, doskonale sprawdzi się srebrna koperta. Biel doskonale komponuje się zarówno ze srebrem, jak i złotem.

Następnie kolej na dopasowanie koperty i paska do pozostałych elementów stylizacji. Założyłeś srebrne spinki do mankietów? Idealnie będą one współgrać z czasomierzem o srebrnej kopercie i ze srebrną klamrą. Dobrze, by czasomierz odpowiadał kolorystycznie paskowi od spodni i butom. Doskonały wygląd zapewnia również fakturowe dopasowanie tych elementów. Pamiętaj jednak, by nigdy nie zakładać brązowego skórzanego paska do czarnego garnituru – nie będzie się to dobrze prezentować.

Jeśli zależy Ci nie tylko na profesjonalnym wyglądzie, ale również na funkcjonalnym gadżecie, który posłuży Ci lata, unikaj zegarków marek modowych, które tworzone są do aktualnych kolekcji. Wyjątkiem będą tu czasomierze fashion wyposażone w szwajcarskie mechanizmy ETA lub te, których produkcję powierzono szwajcarskich firmom. Znajdujący się na cyferblacie symbol Swiss Made, to swego rodzaju certyfikat – będzie pełnił nie tylko ozdobną funkcję na tarczy, ale również podkreślał przywiązanie właściciela czasomierza do najwyżej jakości!

zegarek dla biznesmana

Jak wybrać idealny zegarek męski biznesowy? Kieruj się kilkoma zasadami

Zegarek męski biznesowy to przede wszystkim czasomierz prosty, minimalistyczny i elegancki. Te trzy cechy znajdziesz w modelach klasycznych, produkowanych przez szwajcarskie i japońskie marki. Nie tylko bowiem efekt wizualny się liczy, ale również jakość: wyselekcjonowane materiały wpływają zarówno na trwałość czasomierza, jak i jego wygląd.

Stal szlachetna, metale szlachetne, a także tytan będą prezentować się bardzo luksusowo i szykownie, zwłaszcza w połączeniu z dobrą skórą bydlęcą lub cielęcą oraz idealnie przejrzystym szkłem szafirowym. Pamiętaj, że im mniej dzieje się na tarczy, tym lepiej - najważniejsza jest tu czytelność.

Wybieraj więc jasne tarcze, na których nie znajdzie się nic poza wskazówkami, indeksami liniowymi bądź cyframi rzymskimi oraz, ewentualnie, datą. Wyjątek stanowią tu mechanizmy mechaniczne semi-skeleton i open-heart, które odkrywają serce mechanizmu – takie modele pokażą Twoje przywiązanie do tradycyjnych wartości. Skorzystaj także z innych naszych porad w zakresie doboru zegarków, które znajdziesz na naszym blogu.