X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Jak sprawdzić, czy zegarek jest oryginalny?

Jak sprawdzić, czy zegarek jest oryginalny?

Czy wiesz, że zegarki i biżuteria należą do najczęściej podrabianych produktów na całym świecie? Jeśli zależy Ci na zakupie oryginału, warto poznać kilka zasad, by mieć pewność, że płacisz dokładnie za to, czego oczekujesz.

Jak sprawdzić oryginalność zegarka?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak sprawdzić, czy zegarek jest oryginalny, warto najpierw poznać kilka ważnych informacji na temat replik. Często na różnego rodzaju aukcjach możesz zobaczyć zegarki znanych marek i producentów, które teoretycznie wyglądają, jak oryginały, ale w opisie widnieje słowo „replika”. Co to oznacza? Replika w 99% przypadków to po prostu podróbka. Czasami lepiej wykonana, czasami gorzej, ale zazwyczaj nie jest to oryginalny produkt.

Zwykle zegarki oznaczone jako repliki są znacznie tańsze od oryginalnych produktów dostępnych w autoryzowanych sklepach. Już ta różnica cen powinna dać Ci do myślenia – bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś chciał sprzedać zegarek warty np. 5000 zł za 500 zł. Raczej nikomu to się nie opłaca i nikt świadomie nie narazi się na taką stratę. Niekiedy zdarza się, że ktoś wystawia na sprzedaż swój używany zegarek, nie wiedząc, jaka jest jego prawdziwa wartość. Wiedz jednak, że jeśli trafisz na taką sytuację, będzie ona jedna na milion – dziś, kiedy każdy ma dostęp do Internetu, może bez trudu sprawdzić aktualne ceny rynkowe produktu, który chce sprzedać.

Na co jeszcze, oprócz ceny, warto zwrócić uwagę? Zobacz,  jak sprawdzić autentyczność zegarka!

jak sprawdzić autentyczność zegarka

Replika zegarka – uważaj na te szczegóły!

Diabeł tkwi w szczegółach. Zdarza się, że podróbka zegarka jest tak kiepska, że wystarczy rzut okiem, by zorientować się, że mamy do czynienia z tanim odpowiednikiem popularnego modelu, którym nie warto nawet zaprzątać sobie głowy. Bywa też inaczej. Czasem replika zegarka jest wykonana na tyle dobrze, że trudno się zorientować, że nie mamy do czynienia z oryginałem. Wprawne oko dostrzeże drobne niuanse, które odróżniają ją od oryginału, jednak dla laika będą one trudne do zauważenia. Chcąc ułatwić Ci wybór odpowiedniego zegarka i inwestycję pieniędzy w pełnowartościowy produkt, podpowiadamy, na jakie szczegóły zwrócić uwagę, by przekonać się, czy czasomierz jest oryginalny.

Opakowanie

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy zegarek jest oryginalny? Najpierw zwróć uwagę na pudełko, w którym został umieszczony. Często zdarza się, że producenci podróbek bardzo skupiają się na dopracowaniu szczegółów zegarka tak, by jak najlepiej odzwierciedlał on oryginał, a zapominają o takim szczególe, jakim jest opakowanie. Obejrzyj je dokładnie, zwróć uwagę na logo – w przypadku replik często jest ono podobne, ale odrobinę różni się np. fontem czy kolorem od pełnowartościowego produktu. Może zdarzyć się, że w oryginalnych opakowaniach logotyp producenta jest tłoczony, a pudełko na podrabiany zegarek ma nadrukowane logo, które dodatkowo nie do końca wygląda tak, jak powinno. W sieci z pewnością znajdziesz mnóstwo zdjęć pudełek na zegarki poszczególnych marek – porównaj zdjęcia z opakowaniem czasomierza, który planujesz kupić.

replika z oryginalny zegarek - jak je rozpoznać?

Oryginalne logo

O logo wspomnieliśmy już wyżej – sprawdź, jak wygląda na opakowaniu. Pamiętaj jednak o tym, że producenci podróbek mają zakaz używania dokładnie takiego samego logotypu, jaki wykorzystywany jest w oryginałach. Często stosują więc małe, trudne do zauważenia gołym okiem zmiany, które są jednak możliwe do wychwycenia po dokładnym obejrzeniu. Porównuj dokładnie nie tylko logo na opakowaniu, ale również to umieszczone bezpośrednio na tarczy czy kopercie zegarka. Najlepiej jako wzór oryginalnego logo wykorzystaj materiały z oficjalnej strony internetowej producenta.

Jakość wykonania

Przypatrz się dokładnie wszystkim drobnym elementom zegarka. Dobrze wykonana podróbka może na pierwszy rzut oka wyglądać porządnie i estetycznie, a dopiero po głębszej analizie dostrzeżesz np. nierówne odstępy między indeksami, krzywy szew na pasku czy skazę na tarczy. Pamiętaj, że prestiżowe zegarki znanych marek wyglądają zawsze perfekcyjnie – nie ma w nich miejsca na niedociągnięcia.

Głośność

Markowe, prestiżowe zegarki pracują bardzo cicho, niemal bezszelestnie. Jeśli zegarek, który zakupiłeś głośno tyka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafiłeś na podróbkę. O ile trzy opisywane powyżej szczegóły możesz porównać na podstawie zdjęć, głośność zegarka możesz skontrolować, dopiero gdy będziesz trzymał go w dłoni. Pamiętaj jednak, że kupując przez Internet, masz prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny – jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości, oddaj zakupiony zegarek i poszukaj czegoś lepszego.

Numer referencyjny

Każdy zegarek ma numer referencyjny. Jeśli planujesz kupić czasomierz na aukcji, poproś sprzedawcę o jego podanie. Zazwyczaj numer referencyjny możesz szybko i łatwo sprawdzić na oficjalnej stronie producenta zegarków. Jeśli okaże się, że numer nie istnieje, najprawdopodobniej masz do czynienia z podróbką.

oryginalne zegarki jak je rozpoznac

Autentyczność zegarka – pamiętaj, by wystrzegać się podróbek

Wiesz już, jak sprawdzić autentyczność zegarka. Zawsze, zanim zdecydujesz się na zakup czasomierza z niepewnego źródła, przyglądnij mu się dokładnie i zastanów się, czy warto ryzykować zakup podróbki.

Zastanawiasz się, dlaczego nie opłaca się kupić repliki, która czasem jest tak dobrze wykonana, że trudno odróżnić ją od oryginału? Znane powiedzenie mówi: co tanie, to drogie i dokładnie tak jest w przypadku podróbek oryginalnych zegarków. Może i zapłacisz mniej, może i będziesz miał na nadgarstku logo do złudzenia przypominające to oryginalne, a znajomi nie zorientują się, że nosisz podróbkę, jednak taki zegarek nie pobędzie z Tobą długo. Repliki zwykle wykonane są z materiałów niskiej jakości, bez dbałości o dopracowanie mechanizmu – w ich przypadku liczy się przede wszystkim wygląd zegarka. Producenci tego typu produktów zupełnie nie przywiązują wagi do tego, jak zegarek działa i będzie działał w przyszłości.

Trzeba również pamiętać po tym, że kupowanie replik jest zwyczajnie nielegalne! Zastanów się również, czy chwalenie się czymś, co jest zwykłą podróbką, przyniesie Ci oczekiwaną satysfakcję?

Autentyczność zegarka – postaw na autoryzowany sklep

Jak sprawdzić oryginalność zegarka? Jak widać, nie jest to wcale takie trudne – wystarczy odrobina skupienia, dobrego researchu i dopytania sprzedawcy o szczegóły. Przed przystąpieniem do analizy zegarka porównaj jego cenę z oryginałem. Jeśli różnica jest duża, możesz być prawie pewien, że masz do czynienia z podróbką. Zanim zawahasz się, czy może jednak nie zdecydować się na zakup repliki, zastanów się, czy nie lepiej wydać tych pieniędzy na dobrej jakości zegarek z nieco niższej półki, być może bez modnego logo, ale wykonanego z trwałych materiałów i z należytą dbałością o szczegóły? Wybór należy do Ciebie.

Jeśli  chcesz mieć pewność, że Twój zegarek jest oryginalny i posłuży Ci przez długie lata, sprawdź ofertę sklepu Swiss. Znajdziesz tam czasomierze renomowanych marek w atrakcyjnych cenach oraz gwarancją najwyższej jakości.