X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Jak działa GPS w smartwatchu i kiedy warto z niego korzystać?

Jak działa GPS w smartwatchu i kiedy warto z niego korzystać?

Smartwatch wyposażony w moduł GPS to znacznie więcej niż zwykły zegarek – to niezwykle przydatny sprzęt, które może okazać się nieoceniony podczas wszelkich aktywności w terenie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainteresować w urządzenie obsługujące ten rodzaj łączności, jesteś we właściwym miejscu. Poznaj kluczowe aspekty wykorzystania satelitów przez inteligentne zegarki, sprawdź, czy ta technologia jest dla Ciebie i poznaj najciekawsze modele smartwatchy z GPS-em dla najmłodszych, jak i dorosłych miłośników nowych technologii.

Smartwatch z GPS – gadżet przydatny w wielu sytuacjach

Smartwatch z nadajnikiem satelitarnym to nie tylko stylowy dodatek do garderoby, ale przede wszystkim niezwykle przydatne urządzenie, które w ekstremalnych sytuacjach może nawet uratować życie. Dzięki niemu m.in. zmierzysz i prześledzisz swoje treningi, skorzystasz z nawigacji w nieznanym terenie, ustalisz odległość, prędkość czy wysokość oraz wiele innych parametrów. Lista jego zastosowań jest jednak znacznie dłuższa, a my przedstawimy Ci wszystkie najważniejsze możliwości wykorzystania zegarka z wbudowanym modułem satelitarnym.

Co to jest GPS i jak działa ta technologia?

GPS to skrót od angielskiego Global Positioning System, czyli globalnego systemu pozycjonowania. Technologia ta wykorzystuje sieć satelitów umieszczonych na orbicie Ziemi, które służą do określania położenia urządzenia z dokładnością do kilku metrów.

W smartwatchach moduł GPS działa w ten sam sposób, co w innych urządzeniach wyposażonych w tę funkcję. Zegarek wykorzystuje sygnał radiowy wysyłany przez satelity do określenia swojej pozycji. W tym celu urządzenie musi być w zasięgu sygnału satelitów, co oznacza, że działa tylko na zewnątrz lub w miejscach, w których nic nie blokuje sygnału. Z tego powodu nawigacja może nie działać np. w gęstym lesie, tunelu czy przy bardzo niesprzyjającej pogodzie.

Dzięki technologii GPS smartwatch dokładnie określa położenie geograficzne oraz prowadzi użytkownika do określonego celu. W przypadku zegarków wyposażonych w tryby sportowe GPS może również służyć do monitorowania aktywności fizycznej, takiej jak bieganie czy jazda na rowerze, poprzez dokładne śledzenie dystansu, tempa oraz profilu trasy.

modne-smartwatche

Kiedy przydaje się GPS w smartwatchu?

Łączność satelitarna nie jest niezbędna, jeśli zegarka używasz przede wszystkim do mierzenia godziny lub szukasz modnego dodatku do stylizacji. Jednak w wielu sytuacjach funkcja ta może okazać się niezwykle przydatna, znacznie ułatwiając życie w wielu codziennych sytuacjach.

Podczas uprawiania sportu na zewnątrz, np. biegania, spacerów lub jazdy na rowerze, moduł GPS pozwala na dokładne śledzenie trasy, pokonanego dystansu, tempa biegu czy jazdy na rowerze, ale także aktualnej wysokości, średniej sumy wzniesień oraz spadków terenu.

Wyposażony w GPS zegarek przyda się również wszystkim turystom, fanom wspinaczki czy pieszych wędrówek. Niektóre modele oprócz dokładnego określenie pozycji, posiadają również pełnoskalową nawigację lub funkcję powrotu po śladzie, które dobrze sprawdzają się w nieznanych terenach.

Wiele współczesnych zegarków smart wyposażonych jest w funkcję SOS, która wykorzystuje łączność satelitarną do określania pozycji w sytuacji zagrożenia. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a urządzenie natychmiast zaalarmuje służby ratunkowe, przesyłając współrzędne.

GPS to również niezwykle przydatna funkcja w zegarkach dla… dzieci! Pozwala ona rodzicom, dziadkom lub opiekunom na bieżąco monitorować lokalizację swoich pociech, aby mieć pewność, że znajdują się dokładnie tam, gdzie akurat powinny być. Ciekawym rozwiązaniem jest także geoogrodzenie, pozwalające zaznaczyć na mapie bezpieczną strefę. Gdy dziecko przekroczy jej granicę, smartwatch na jego nadgarstku wyśle powiadomienie na telefon opiekuna.

Męski smartwatch Garmin Venu 2 010-02430-21

Jeden z flagowych modeli topowego producenta zegarków sportowych – Garmin Venu 2 010-02430-21 to wielofunkcyjny męski smartwatch, pozwalający na korzystanie z zaawansowanych funkcji związanych z GPS. Został on wyposażony m.in. w funkcję LiveTrack do śledzenia pozycji na ekranie smartfona, co okazuje się szczególnie przydatne podczas treningów lub turystyki outdoorowej. Ponadto smartwatch umożliwia precyzyjne określenie tempa, dystansu i wysokości, gwarantując jeszcze dokładniejsze monitorowanie aktywności fizycznej. Garmin Venu 2 010-02430-21 oferuje również funkcję analizy snu, mierzenia tętna oraz poziomu stresu. Będzie więc idealnym wyborem, gdy chcesz zadbać o swoje zdrowie.

010-02430-21

Męski smartwatch Garmin Approach S62 Golf 010-02200-02

Elegancki i wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji Garmin Approach S62 Golf 010-02200-02 to idealny smartwatch dla miłośników golfa. Dzięki wbudowanej funkcji GPS sprzęt pozwala na dokładne określenie swojej pozycji na polu golfowym, ułatwiając prowadzenie rozgrywki i osiąganie lepszych wyników. Wbudowany GPS umożliwia także przeglądanie mapy pola golfowego, co okazuje się cennym wsparciem przy planowaniu kolejnych uderzeń. Zegarek wyposażono również w funkcję Track Stats, istotną z punktu widzenia analizowania postępów w grze. Urządzenie ma także szereg funkcji smart oraz związanych z monitorowaniem aktywności fizycznej, takich jak liczenie spalonych kalorii czy pomiar tętna.

010-02200-02

Damski smartwatch Garmin Fenix 7S Sapphire Solar 010-02539-39

Napędzany solarnym mechanizmem oraz pokryty odpornym na zarysowania szkłem szafirowym model Garmin Fenix 7S Sapphire Solar 010-02539-39 to elegancki i funkcjonalny smartwatch dla pań. Wbudowany nadajnik GPS pozwala na dokładne śledzenie lokalizacji w trakcie aktywności fizycznej. Dzięki funkcji PacePro smartwatch umożliwia precyzyjny pomiar tempa, dzięki czemu będzie idealnym wyborem dla biegaczek chcących monitorować swoje postępy. Na uwagę zasługuje bogata gama funkcji zdrowotnych, takich jak krokomierz, monitor snu, pulsoksymetr i pulsometr, a także licznik kalorii. Dzięki swojemu eleganckiemu i stylowemu designowi smartwatch ten idealnie sprawdzi się jako dodatek do garderoby każdej kobiety.

010-02539-39

Damski smartwatch Garmin Vivomove Luxe 010-02241-24

Przykładem eleganckiego smartwatcha dla kobiet, łączącego w sobie klasyczny design z nowoczesnymi funkcjami jest Garmin Vivomove Luxe 010-02241-24. Oprócz zaawansowanych funkcji GPS zegarek oferuje wiele opcji monitorowania aktywności fizycznej: śledzenie liczby kroków, spalonych kalorii oraz całodobowe monitorowanie tętna. Vivomove Luxe umożliwia również odbieranie powiadomień z telefonu, dzięki czemu pozostajesz na bieżąco ze wszystkimi ważnymi wiadomościami, nie tracąc przy tym czasu na szukanie smartfona w kieszeni lub torebce. Smartwatch wykonany został z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących jego wytrzymałość oraz stylowy wygląd.

010-02241-24

Dlaczego warto kupić dziecku smartwatcha z GPS?

Zakup smartwatcha z funkcjami GPS może okazać się doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Warto potraktować taki zakup jako inwestycję w bezpieczeństwo malucha, jednocześnie sprawiając mu mnóstwo frajdy i wręczając „dorosły” gadżet. Dlaczego zegarek z lokalizacją jest tak dobrym wyborem?

 1. Zwiększenie bezpieczeństwa – dzięki wbudowanej funkcji GPS w smartwatchu rodzice są w stanie śledzić położenie dziecka i mieć pewność, że nic mu nie grozi.

 2. Możliwość nawiązywania połączeń – wiele modeli smartwatchy umożliwia dziecku nawiązywanie połączeń z rodzicami lub opiekunami w nagłych sytuacjach, co okaże się nieocenione na przykład, gdy dziecko pomyli drogę do domu.

 3. Monitorowanie aktywności fizycznej – smartwatche dla dzieci również posiadają dedykowane funkcje śledzenia aktywności, znacznie ułatwiające utrzymanie zdrowego stylu życia i zwiększające motywację do ćwiczeń.

Warto jednak pamiętać, że smartwatch z GPS to narzędzie, a nie substytut odpowiedzialnego opiekuna. Rodzice powinni zawsze mieć świadomość, że technologia może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka, jednak nie zastąpi odpowiedniej opieki.

Chłopięcy smartwatch Garett Spark 4G RT 86847

Wyposażony m.in. w GEOogrodzenie, odtwarzanie przebytej trasy czy zdalny podsłuch smartwatch Garett Spark 4G RT 86847 to zegarek, który doceniają zarówno maluchy, jak i ich rodzice. Sprzęt oferuje również wiele funkcji związanych z monitorowaniem aktywności fizycznej dziecka, takich jak liczenie kroków czy analizowanie snu. Urządzenie wyposażono także w aparat fotograficzny, umożliwiający dziecku robienie zdjęć i dzielenie się nimi ze swoimi znajomymi. Dzięki funkcji alarmu ustawisz przypomnienia i utworzysz harmonogram dnia dla swojej pociechy. Garett Spark 4G RT 86847 jest także odporny na wodę i wyróżnia się trwałą, wytrzymałą konstrukcją, dzięki czemu doskonale zniesie trudy wszelkich dziecięcych aktywności.

86847

Jak skonfigurować dziecku smartwatcha z GPS?

Prawidłowa konfiguracja smartwatcha z GPS w dziecięcym smartwatchu jest niezbędna, by funkcje związane z lokalizacją działały prawidłowo. Sposób ich uruchomienia może się nieco różnić w zależności od modelu i producenta, jednak w większości przypadków kolejność czynności będzie podobna.

 1. Przed rozpoczęciem konfiguracji, upewnij się, że masz na telefonie zainstalowaną aplikację do łączenia się ze smartwatchem. W większości przypadków producenci oferują darmowe, dedykowane oprogramowanie umożliwiające kontrolę zegarka z poziomu smartfona.

 2. Włącz smartwatcha i upewnij się, że jest naładowany. Następnie, połącz smartwatch z aplikacją na smartfonie, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie.

 3. W aplikacji możesz utworzyć konto rodzica i sparować je ze smartwatchem swojego dziecka. Pozwoli to na monitorowanie urządzenia dziecka z poziomu własnego telefonu.

 4. Następnie przejdź do ustawień GPS, aby upewnić się, że funkcja jest włączona i skonfigurowana poprawnie. W modelach z GEOogrodzeniem konieczne może być także skonfigurowanie stref bezpieczeństwa, abyś otrzymywał powiadomienia, gdy dziecko opuści określony obszar

 5. Po zakończeniu konfiguracji przetestuj sprzęt, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Wyjdź z dzieckiem na zewnątrz i sprawdź, czy GPS w zegarku działa i czy otrzymujesz informacje o jego położeniu.

Najlepszy design i najnowsze technologie w zegarkach? Znajdziesz je w SWISS

Znasz już powody, dla których warto zainwestować w smartwatcha z lokalizacją. Czas na zakupy! W ofercie SWISS czeka na Ciebie bogaty wybór zegarków smart dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Sięgnij po najnowocześniejsze technologie i postaw na modele od cenionych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu online lub naszych stacjonarnych butików i wyboru zegarka, który będzie idealnym połączeniem funkcjonalności i estetyki.