X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Czy zegarek to prezent idealny? To zależy!

Czy zegarek to prezent idealny? To zależy!

Większość ludzi ma problem, kiedy stają przed wyborem prezentu dla drugiej osoby. I nie ważne wtedy, czy jest to ktoś bliski, współpracownik, kobieta czy mężczyzna – wybieranie podarunków sprawia nam trudność. Chcemy, by prezent od nas podobał się i był funkcjonalny. Czy rozwiązaniem tego prezentowego problemu jest zegarek? I tak, i nie.  

Dla kogo zegarek będzie prezentem idealnym?

Ktoś, kto uwielbia zegarki będzie zachwycony, gdy podarujesz mu kolejny czasomierz. Jeśli widzisz, że dana osoba często na swoim nadgarstku nosi zegarek lub posiada w swojej kolekcji kilka modeli – kupienie kolejnego będzie strzałem w dziesiątkę. Chcesz zdobyć dodatkowe punkty za super prezent? Dla prawdziwych fanów, zegarki z edycji limitowanej będą prawdziwą gratką i na pewno sprawią ogromną radość. Czy zegarek jest dobrym prezentem tylko dla fana czasomierzy?

To, że ktoś nie nosi zegarka absolutnie nie oznacza, że nie spodoba się on jako prezent. Po prostu zorientuj się, czy dana osoba wyraża chęć posiadania zegarka. Jak? Powiedz, że planujesz kupić nowy czasomierz dla siebie i zapytaj o pomoc w wyborze. W taki sposób możesz zorientować się, czy ktoś chciałaby mieć zegarek oraz – jakie czasomierze są w jego guście.

Dobrej jakości zegarek jest także idealnym prezentem dla ważnych i bliskich osób. To element, który będzie z człowiekiem przez dziesiątki lat. Postaw na zegarki z mechanizmem SWISS MADE i te wykonane z komponentów wysokiej jakości. Będziesz mieć pewność, że Twój prezent będzie piękny i trwały. Jeśli dodatkowo chcesz mu nadać wyjątkowości – grawer na dekielku zegarka będzie dodatkowym smaczkiem.

Komu lepiej nie dawać zegarka?

 Oczywiście osobie, która nie przepada za tym dodatkiem. Pierwszym sygnałem, który powinien Cię ostrzec jest brak jakiegokolwiek zegarka u obdarowywanej osoby. Wtedy podpytaj, czy ktoś w ogóle chciałby mieć w przyszłości zegarek. Jeśli nie – poszukaj innego prezentu i nie namawiaj.

Często młodzież nie darzy zegarków sympatią. Podobno niektórzy muszą do nich dorosnąć, tak samo jak do dobrego wina czy kawioru. Równie często jednak, młodzi nie posiadają zegarka z powodu jego ceny. Jest to dość drogi dodatek, na który młodzież nie stać. A jeśli dostaną go w prezencie – taki prezent może im sprawić wiele radości.

Czy jest jeszcze jakaś sytuacja, w której zegarek jest nieodpowiednim podarunkiem?  Tak.  Zbyt błahy powodu lub obdarowywanie czasomierzem osoby, która nie pełni w naszym życiu istotnej roli. Dlaczego? Zegarek to dość drogi prezent. Takie podarunki często wprowadzają w zakłopotanie osobę obdarowywaną. Kupienie zegarka dla współpracownika z okazji firmowych Mikołajek, nawet jeśli miałeś jak najlepsze zamiary, może być powodem nieprzyjemności dla drugiej osoby. Zastanów się, czy zegarek, który uważany jest za prezent prestiżowy, jest odpowiedni na daną okazję.

Prezentować zegarki, czy nie?  

W większości przypadków zegarek jest prezentem idealnym i uważanym za prestiżowy. Dając czasomierz drugiej osobie – pokazujesz, że jest dla Ciebie ważna i chcesz, by coś przypominało jej o Tobie przez długi czas. W końcu – zegarek można mieć praktycznie zawsze przy sobie. Raczej rzadko zdarza się, by zegarek nie sprawił drugiej osobie przyjemności.

A jak wybrać zegarek na prezent?

To trochę bardziej skomplikowane. Trzeba przeprowadzić małe śledztwo i wyciągnąć z niego wnioski. Jeśli ktoś interesuje się głównie sportem – to klasyczny, subtelny zegarek nie będzie dla niego najlepszym wyborem. Adekwatnie, dla starszej damy strzałem w dziesiątkę nie będzie wzorzysty czasomierz lub duży sportowy zegarek. Po prostu: Wybieraj czasomierz dopasowany do charakteru i stylu danej osoby. Spróbujemy Ci to ułatwić.

Minimalistyczny styl? Postaw na taki zegarek. Znajdziesz je w ofercie np. Lars Larsen, Mondaine, Bering. Jeśli widzisz, że ktoś jest fanem sportów ekstremalnych – wybierz zegarek sportowy, na przykład: Swiss Military Hanowa lub BOSS Orange. Natomiast dla businessmana odpowiednim wyborem będą czasomierze takich marek, jak: Boss czy Citizen. Natomiast dla fanów bardziej klasycznego stylu idealny będzie: Wenger lub Zeppelin. A co z wielbicieli mody? Ice Watch, KENZO, Tommy Hilfiger – to miejskie czasomierze idealne dla trendsetterów i fanów miejskiego lifestyle’u.

Jeśli szukasz zegarka na prezent, teraz już wiesz, jak go wybrać. Powodzenia!