X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Bruce Wayne style – garnitur, koszule i zegarek Batmana

Bruce Wayne style – garnitur, koszule i zegarek Batmana

Bruce Wayne – przystojny milioner nocami zamieniający się w Batmana – superbohatera broniącego Gotham City przed złymi mocami. Któż nie chciałby być jak on? Dziś analizujemy Bruce Wayne style  – garnitury, koszule i przede wszystkim zegarek Batmana.

Batman Style – garnitur i koszula Batmana

Co przychodzi Ci do głowy jako pierwsze, kiedy myślisz o tym, jak ubierał się Batman? Styl bohatera mógłby zamknąć się w trzech określeniach: czarna maska, peleryna oraz masywna, kuloodporna kamizelka. Wizerunek Batmana miał nie tylko skrywać jego tożsamość, ale również, a może przede wszystkim, być pomocą w walce z wrogiem. Batman jako jedyny superbohater nie dysponował żadnymi nadprzyrodzonymi supermocami. Jego atrybutami były: ponadprzeciętna inteligencja, doskonała kondycja oraz znajomość sztuk walki. Rozbudowany o nietypowe funkcje kostium miał w pewien sposób zastępować supermoce (np. dzięki pelerynie Batman mógł latać).

Strój Batmana to jednak nie tylko znany wszystkim, czarny kostium. To również ubrania, które Bruce Wayne nosił w ciągu dnia, kiedy odpoczywał od ratowania miasta z opresji. A jakie ubrania wybierał Bruce Wayne? Milioner w większości scen prezentuje się w eleganckich, dobrze skrojonych garniturach. W końcu, będąc najbogatszym mieszkańcem miasta Gotham, musiał zawsze prezentować się nieskazitelnie.

Na jakiego projektanta stawiał Bruce Wayne, wybierając garnitur? Batman w trylogii Mroczny Rycerz Wayne nosi modele od Armaniego. Nie były to jednak zwykłe garnitury. Każdy z nich był szyty na miarę i dopasowywany specjalnie do sylwetki oraz wymagań bohatera. Również koszula Batmana była zawsze nienaganna – zazwyczaj biała, choć czasem była również w kolorze złamanej bieli.

Zegarek Batman – co nosi na nadgarstku agent Bruce Wayne?

Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że Bruce Wayne lubił ekskluzywne marki ubrań. Dokładanie tak samo było w przypadku gadżetów i dodatków, w tym zegarków. Model, który Bruce Wayne nosił na nadgarstku w filmie Batman: Początek, przeszedł już do historii. To Jaeger-LeCoultre Reverso – elegancki, klasyczny zegarek na brązowym, skórzanym pasku z prostokątną, oryginalną tarczą.

Zegarki z tej linii pierwotnie zaprojektowane były dla graczy polo. Co jest wyjątkowe w zegarkach Reverso? Obrotowa koperta – to proste, a jednocześnie innowacyjne rozwiązanie umożliwiało natychmiastowe ukrycie szkła tarczy pod przykryciem, co chroniło je przed uderzeniem twardą piłką.

Wyświetl ten post na Instagramie.

All seems well in Gotham on this beautiful, crisp morning ???? @jaegerlecoultre #brucewayne

Post udostępniony przez NYCWatchCollector (@nycwatchcollector)

Ta funkcjonalność była przydatna nie tylko dla graczy polo, ale również Batmana. W końcu kto bardziej niż on mógłby potrzebować eleganckiego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia zegarka.

Zegarki w stylu Batmana

Jesteś fanem Batmana? A może po prostu spodobał Ci się model, który Bruce Wayne nosił w filmie Batman: Początek? Jeśli to czytasz, jest duże prawdopodobieństwo, że model Jaeger-LeCoultre Reverso przypadł Ci do gustu. Jego cena może jednak być trudna do zaakceptowania. Zegarek kosztuje ponad 20 tys. złotych. Wiemy, że niełatwo wydać taką kwotę. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy propozycję 3 zegarków, które idealnie wpasowałyby się w Bruce Wayne Style.

Claude Bernard 53009 3 ARBUN CLASSIC GENTS 42MM

Pierwsza propozycja to zegarek Claude Bernard, dostępny w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. To, co łączy go z zegarkiem Wayne’a, to przede wszystkim solidny, skórzany pasek z charakterystycznymi żłobieniami oraz srebrna kolorystyka koperty. To, czym zegarek różni się od modelu Batmana to okrągła koperta. Jeśli jednak w zegarku Jaeger-LeCoultre Reverso spodobał Ci się głównie pasek, kolorystyka i ogólna stylistyka, ta propozycja będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Proponowany przez nas model to klasyczny zegarek ze skórzanym paskiem, którego tarcza pokryta została szkłem szafirowym, będącym najtwardszym szkłem używanym przy produkcji zegarków. Może to nie to samo, co mechanizm umożliwiający odwrócenie tarczy, jednak równie skutecznie chroni ją przed uszkodzeniami.

zegarek w stylu batmana

Roamer 934950 41 15 05 Vanguard

Roamer to kolejny zegarek, którego stylistyka zbliżona jest do tej, jaką cechował się zegarek Batmana. Jego cechy charakterystyczne to brązowy pasek i srebrna koperta. Tarcza tego modelu również, jak w przypadku poprzedniej propozycji, chroniona jest trwałym szkłem szafirowym, odpornym na zarysowania i uszkodzenia. Ten model wyposażony jest, podobnie jak zegarek Wayne’a w dodatkową sub-tarczę. W zegarku Batmana umieszczona była ona na dole, w naszej propozycji po prawej stronie tarczy.

zegarek w stylu batmana roamer

Kenneth Cole KCC0168001 Digital

Cechą charakterystyczną ostatniej propozycji jest prostokątna tarcza o nieregularnym kształcie nawiązująca do stylu Wayne’a oraz czytelny, cyfrowy wyświetlacz. Model Kenneth Cole utrzymany jest w czerni. Kolorystyka bardziej, niż do zegarka z filmu Batman: Początek, nawiązuje do tego, który Bruce Wayne nosił na nadgarstku w części Mroczny Rycerz.

zegarek w stylu batmana kenneth

Jakie ubrania i dodatki najchętniej wybierał Batman? Styl, jakim charakteryzował się Bruce Wayne, można określić trzema słowami: elegancja, klasa i luksus. Jego cechy charakterystyczne to doskonale skrojony garnitur, idealnie dopasowana koszula i stylowy zegarek. Batman style to klasyka i elegancja za dnia oraz ekstrawagancja i nowoczesne rozwązania nocą – widać to na pierwszy rzut oka, analizując styl Bruce Wayne’a.

Sprawdź zegarki rodem z Hollywood