X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
5 błędów popełnianych przy wyborze zegarka

5 błędów popełnianych przy wyborze zegarka

Parafrazując znane przysłowie, mógłbym powiedzieć: „Pokaż mi swój zegarek, a powiem Ci, kim jesteś”. Czasomierz to w dzisiejszych czasach wyznacznik stylu, a nie tylko dodatek do stylizacji. Za jego pomocą możemy oddać charakter właściciela. Wbrew pozorom, przy jego doborze popełniamy sporo błędów. Jakie są najczęstsze?

Zegarek niedopasowany do okazji

Zegarek to istotny element wizerunku. A wizerunek budujesz także poprzez swój wygląd. Na różne okazje wybierasz odmienne stylizacje. Tak samo należy postępować z zegarkiem. Na siłowni nie ćwiczy się w garniturze, a na weselne przyjęcie nie zakłada się dresów. Mamy różne linie ubrań, a zegarki muszą za nimi nadążyć.

Z tego powodu mamy kilka podstawowych typów zegarków: klasyczne, sportowe, fashion, codzienne. W zależności od okazji należy dobrać do odpowiedni styl zegarka. To dlatego na siłownie wybierzesz Ice Watch z serii BMW, a do garnituru minimalistycznego Larsa Larsena. Zegarki sportowe na siłownie, klasyczne głównie na specjalne okazje, a codzienne – na co dzień. To najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Źle dobrana stylizacja

Zegarek powinien pasować do stylizacji. Główna zasada doboru jest podobna, jak przy dopasowywania zegarka do okazji. Jeśli outfit jest sportowy, z takiej samej linii produktowej powinien być Twój zegarek. Do garnituru prędzej wybieraj zegarki Roamer, a do spaceru lub joggingu po lesie – Military Hanowa.

Pamiętaj, że na więcej swobody można sobie pozwolić przy nieoficjalnych stylizacjach, niż w wieczorowej sukni. Należy też pamiętać o zgodności kolorystycznej. Pewne kolory po prostu do siebie nie pasują. Niektórzy czasem o tym zapominają, przez co wyglądają jak odpustowe stoisko – wszystko z innej parafii.

Za duży lub za mały zegarek

Większość marek zegarkowych ma w swojej ofercie koperty różnej wielkości i grubości. Zegarek powinien być dopasowany do grubości przedramienia i gabarytów osoby, która go nosi. Tak, żeby przy masywnej sylwetce zegarek nie zginął lub na odwrót – nie przytłoczył. Generalnie, zasadę można streścić do: „mały zegarek = mała ręka, duży zegarek = duża ręka”.

Niedopasowane dodatki

Pasek, buty, spinki do mankietów, torba – wszystko w innym kolorze? To nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Oczywiście, mix kolorystyczny jest akceptowalny, wymaga jednak obycia ze stylem. Mieszając dodatki łatwo jest popełnić błąd. Co sprawdza się zawsze? Kolorystyczne dopasowanie.

To bardzo prosta zasada. Brąz łączysz z brązem, złoto ze złotem, srebro ze srebrem, czarny z czarnym. Czyli: zakładając np. granatowy garnitur i brązowe buty, dobierasz brązowy pasek i brązowo-złoty zegarek z jasną tarczą od Tommy’ego Hilfigera.

W taki sposób może nie zabłyśniesz modową innowacyjnością, ale ustrzeże Cię to przed wpadką. Dodatkowo - klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Nie Twój styl

Z zegarkiem musisz czuć się dobrze. Będąc typem eleganckiej damy lub angielskiego gentlemana źle będziesz czuć się w sportowym zegarku, ale klasyka będzie dla Ciebie idealna. Jeśli jesteś modowym konformistą, zegarki od Kenzo nie przypadną Ci do gustu, jednak, jeśli lubisz namieszać w modowym półświatku – staną się Twoją ulubioną marką. Wszystko zależy od… Ciebie i Twojego charakteru! Musisz czuć się swobodnie ze swoim czasomierzem na nadgarstku.  W końcu ma on wyrażać Ciebie.

Znasz już najczęściej popełniane błędy przy doborze zegarków. To pomoże Ci się przed nimi ustrzec. Teraz tylko rozważnie dobieraj czasomierze i staną się one idealnym uzupełnieniem Twojej codziennej stylizacji.